logo

Zobacz nas na :
zaproś artystę

Bęsiu

Bęsiu

   

ZDJĘCIA

 

 

 

BIOGRAFIA

 

Bęsiu to jeleniogórski raper z kilkunastoletnim stażem i znaczącym dorobkiem płytowym obejmującym takie tytuły jak: „Ostatnie słowo należy do Boga” (2008), „Paruzja” (2010), „Syn Gromu” (2011), „Antidotum” (2013). Jego utwory takie jak „Pułapka” i „Prawda” zajmowały pierwsze miejsca na listach „Muzycznych Darów”, kolejno w 2011 i 2012 roku a on sam został okrzyknięty Debiutem roku 2011 przez audycje Muzyczne Dary.

          Kolejnymi sukcesami Bęsia  były klipy „Fanatyk” oraz „Nie opuszczaj ich” emitowane w TVP2 oraz TVN.

         

          Klip pt. „Nie opuszczaj ich" promujący album „Antidotum” został wyświetlony w Sejmie RP 19 kwietnia 2013 roku podczas konferencji dot. wartości w edukacji, w której uczestniczyli m.in. prof. Jerzy Buzek, Minister Edukacji Narodowej oraz przedstawiciele władz miasta oraz licznych fundacji, i stowarzyszeń edukacyjnych w Polsce. 

        

           W czerwcu Bęsiu miał zaszczyt wystąpić w programie "SERIO?" w RBL.TV, który jest prowadzony przez Sokoła i Żulczyka. Temat programu był nt "Wiary i duchowości w rapie". Wystąpili z nim również Włodi (Parias / Molesta Ewenement) oraz Słoń.  


 

 


 

 

WIDEO

 

         

 

         

 

         

 

         

 

 

DYSKOGRAFIA

 

AntidotumANTIDOTUM 2013
Od jakiegoś czasu mogliśmy oglądać teledysk zrealizowany do singla z tego albumu, zatytułowany „Nie opuszczaj ich”. Teledysk promuje postawę prorodzinną. To spokojna opowieść o ojcostwie, które dzisiaj przeżywa kryzys. Kawałek opowiada historie małżeństwa, które dowiaduje się, że będzie miało dziecko.

Tymczasem nowa płyta przynosi zmianę. „Antidotum” ma jeszcze crunkowe smaczki, ale jest zdecydowanie spokojniejsza. Jak mówi sam raper ta zmiana wynikała z sugestii słuchaczy.

Tytuł płyty to nawiązanie do Tego, który jest antidotum na zło – Jezusa Chrystusa.– Antidotum to osoba, Jezus Chrystus, który jest lekarzem dla naszych ciał i dusz – mówi Łukasz Bęś.

Gościnnie na albumie możemy usłyszeć raperów z Francji (Psykoz, Drick-C), Stanów Zjednoczonych (Sincere Israel - New Jersey) oraz z Polski (Starszy, Szejk Biforjuz, Jotsu, Ks. Kuba Bartczak, M.A.R.O. En, Dj Yonas, Elmer bookz). Pojawia się też niezastąpiona gospelowa piosenkarka Joanna Dzido.

 

Tracklista:
1. Antidotum
2. Jak ptak feat. Jotsu
3. Nie bój się feat. Szejk Biforjuz
4. NIe opuszczaj ich feat. Nicola
5. Muzyka łączy świat feat. Psykoz (Dernier Rempart), Drick-C
6. Czyste serce feat. Ks. Kuba Bartczak
7. Wiara
8. Otwórz oczy feat. M.A.R.O. En, Dj Yonas
9. Błyszcząca ziemia
10. Błędne koło feat. Starszy, Sincere Israel
11. Jesteś wyjątkowy
12. Alleluja feat. Elmer bookz
13. Wieczność feat. Joanna Dzido

 

 

Syn GromuSYN GROMU 2011
Po bezkompromisowym mixtapie PARUZJA (2010) na którym gościnny udział wzięło 18 ludzi zza oceanu [USA, Jamajka, Kanada, Karaiby, Hiszpania] przyszedł czas na kolejny mocny, chrześcijański projekt!


Tracklista:

1.Wolny feat. Maro
2.Muzyka Jezusa feat. Dj Yonas, Allen
3.Potrzebujący feat. Paulina
4.Kto Nim jest?
5.Być taki jak Ty
6.Niebo feat. Maro
7.Fanatyk feat. Ks. Pawlukiewicz
8.Prawda feat. Yuro, Kola [Royal Rap]
9.Ekipa feat. Ram, Eks
10.Grzechy feat. Roman [Elohim]
11.Biegnę tam feat. Paulina
12.Inni feat. Poison, Lajf

 

 

ParuzjaPARUZJA 2010
Paruzja to mixtape, który swoją oryginalnością i przesłaniem zapewne zaskoczy niejednego słuchacza. Połączenie crunku i oldschoolu to główne brzmienia tego krążka. Album pozytywnie zaskakuje nie tylko muzycznie ale i wokalnie. Można na nim usłyszeć 18 gości zza Oceanu (Stany Zjednoczone, Kanada, Bahama, Hawaje, Jamajka). Jamajskie refreny oraz mocne amerykańskie zwrotki raperów i raperek z pewnością przyciągną uszy niejednego słuchacza . Przesłanie zawarte w tym albumie jest pozytywne oraz zachęcające do zmiany na lepsze. Mocne polsko-amerykańskie wersy i melodyjne bity są dużym wyzwaniem dla ludzi podążających za oryginalnością.

 

Tracklista:

01. Intro
02. Czas już nastał (ft. Vonwon, Bless'ed, Dj Yonas)
03. Dealerzy (ft. Manifest, Dj Yonas)
04. Obudź się (ft. Paulina, CL, Antisocial)
05. Miłość (ft. Nature, Mark Arthur, Erikka)
06. On ma moc (ft. Maria, Puntin, CL, Dj Yonas)
07. Paruzja (ft. Prayz, Gifted)
08. Płynę (ft. Chrys Jones, Logico 7)
09. Przyspieszają wskazówki (ft. Maro)
10. Siła (ft. GeeDa, G-86, ProzperaD)
11. Życie wieczne (ft. SeDa)
12. Świat (ft. Jason Providence, Nature)
13. Ogień (ft. Jason Providence, Rondell)
14. Pułapka (ft. Rondell, Arci)
15. Blask Miłości (Bridging the Gap)